Kuidas valida katuseakent?

Akende paigalduskõrgus

katuseakna-paigalduskorgusTuleb märkida, et mida kõrgemale aken on paigaldatud, seda rohkem loomulikku valgust siseneb ruumi. Just seetõttu on FAKRO katuseaknad alt avatavad, et paigaldades need optimaalsele kõrgusele säiliks kasutusmugavus.

Arvestusega, et keskmine ruumi kõrgus on 2,5 m, võiks ideaalis FAKRO katuseakende alumine serv asuda 1,1 – 1,4 m kõrgusel põrandapinnast. Selline lahendus tagab ruumi rohke valguse ning pakub samal ajal piiramatu vaatevälja.

Akende paigutamine

katuseakna-asukohtOtsustamisel, kuidas ja kuhu paigutada katuseaknad, peaks parema valgustuse saavutamiseks kaaluma võimalusel valikut, et kasutada ühe suurema akna asemel mitmeid väiksemaid aknaid, paigutatuna erinevatesse katuse osadesse.

 

Õige valik

Katuseakende valik sõltub:

 

  • Klaasipind ja ruumi tüüp
  • Õige koguse loomulikku valgust määrab ruumi põrandapind. Soovitatav akende klaasipind peaks olema kokku vähemalt 10% toa põrandapinnast.
  • Katusekalle
  • Valitud katuseakna asukoht sõltub samuti katusekaldest
  • Mida madalam on katusekalle seda kõrgemale võiks olla paigaldatud katuseaken.
katuseakna-paigaldus-sarikale

Paigaldus sarikale

 
katuseakna-paigaldus-roovile

Paigaldus roovile

  • FAKRO katuseaknad on varustatud universaalsete klambritega, mis võimaldavad akna paigaldada nii roovile kui ka sarikale. Need võimaldavad akent, lengi freesitud soonte ja vastavate ääriseplekkide abil, paigaldada ka kolmele erinevale sügavusele katusekatte suhtes.
  • Kui akna laius sobib sarikate vahega, siis paigaldame aknad sarikale. See tagab konstruktsiooni stabiilsuse ja vastupidava ühenduse.
    Sarikatele paigaldamine on soovituslik eriti juhul, kui toimub vanade akende väljavahetamine olemasolevas katuses või kui paigaldatakse suures mõõdus katuseaknaid.
  • Tugisarikas paigaldatakse juhul kui sarikate vahe on oluliselt suurem kui akna laius või siis oluliselt väiksem kui akna laius. Tugisarika puhul on aken võimalik paigaldada kõige sobivamasse asukohta.
katuseakna-paigaldus-roovile-vaike

Paigaldus roovile

katuseakna-paigaldus-sarikale-vaike

Paigaldus sarikale

katuseakna-paigaldus-tugisarikale-vaike

Paigaldus tugisarikale