Katuseakende tüübid

ulahingede-ja-keskteljega

Kahesüsteemne katuseaken

tagab mugavuse ja kasutuslihtsuse. Aken avaneb klapina väljapoole ning see tagab hea ligipääsu avatud aknale. Aken avaneb ka pöördaknana ning tänu sellele saab lihtsasti akent väljapoolt puhastada ja välist aknakatet kasutada.

keskteljega-katuseaknad

Keskteljega pöördaknad

on populaarsed katuseaknad. Standardsetesse pööninguruumidesse (magamistoad, lastetoad ja koridorid) paigaldatakse puitaknad. Kõrge õhuniiskusega kohtades (köögid, vannitoad, pesuruumid, pesukuivatusruumid) kasutatakse spetsiaalseid plastikaknaid.

ulahingedega-katuseaknad

Tõstetud hingedega katuseaknad

avanevad nagu keskteljega pöördaknadki, kuid nende pöördetelg on kõrgemal, nii et ka pikakasvulistel inimestel on takistusteta juurdepääs avatud aknale. Raami alumine osa toimib väljapoole avaneva aknana ja ülaosa pakub lisavalgustust.

roduga-katuseaknad

Rõduga katuseaken

uudne suur katuseaken, mis avanedes moodustab rõdu. Ülemine raam avaneb ülespoole ja alumine ettepoole, nii et tekkivale rõdule on hea juurdepääs

L-kujulised-katuseaknad

L-kujulised aknad

on mõeldud sellistesse kohtadesse, kus katus ühineb vertikaalse seinaga. Neid saab kombineerida igasuguste katuseakendega. Ruum saab rohkem valgust ja väljavaade muutub palju suuremaks.

evakuatsiooniaknad

Katuseluugid

mille põhiülesandeks on võimaldada mugav pääs katusele, valgustada pööningut ja ventileerida ruumi. Standardluugid on mõeldud paigaldamiseks külmale pööningule, ehk mitte eluruumidesse.

Evakuatsiooniaknad ühendavad endas katuseakna ja katuseluugi eelised. Katuseluugina tagavad need lihtsa ja ohutu pääsu katusele, katuseaknana aga lasevad pööningule päikesevalgust ja värsket õhku. Evakuatsiooniaknad on ka soojapidavad.